Aestus sp. z o.o. Dystrybucja oraz instalacje w oparciu o pompy ciepła Thermia Szwedzka jakość i skandynawski design. Jako jedyne źródło ciepła, pompy ciepła posiadają maksymalnie klasę energetyczną A++. Jako część zintegrowanej instalacji mogą być zaliczone nawet do klasy A+++. Natomiast żaden podgrzewacz wody (opalany olejem, gazem, czy biomasą) nie uzyskuje oceny wyższej niż A. W niektórych przypadkach może to być zaledwie klasa C lub D.

O POMPACH WIEMY WSZYSTKO

Grzejemy  od 25 lat

Moc grzewcza i elastyczność

 

Thermia Mega występuje w zakresach mocy grzewczej: 10-33 kW, 11-44 kW, 14-59 kW i 21-88 kW. Możliwe jest również „kaskadowe” połączenie maksymalnie 16 urządzeń w celu uzyskania do 1400 kW mocy grzewczej. Pompy połączone kaskadowo są uruchamiana kolejno jedna po drugiej w zależności od potrzeb energetycznych, zapewniając minimalne zużycie energii bez względu na moc grzewczą. Dzięki unikalnej funkcji zwanej Energy Source Control moc grzewcza jest dostosowana do aktualnie dostępnego źródła energii (odwiertów lub powietrza wywiewanego). Zainstalowanie pompy Thermia Mega zwraca się w krótkim czasie dzięki ogromnym oszczędnościom energii zużywanej na ogrzewanie i chłodzenie. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów Mega może również zapewnić podgrzewanie basenu oraz współpracować z dodatkowymi źródłami ciepła.

 

Technologia geotermalna dla budynków komercyjnych

 

Zwiększanie efektywności energetycznej budynków stanowi podstawowy cel polityczny i ekonomiczny w wielu krajach europejskich. Dzięki swojej wyjątkowej wydajności energetycznej, pompy ciepła będą odgrywać zasadniczą rolę w osiągnięciu tych celów

w nadchodzących latach. Pompy ciepła łączą funkcję ogrzewania, zapewniają ciepłą wodę użytkową oraz chłodzenie

w ramach jednego ekonomicznego i ekologicznego urządzenia.

Są one szczególnie zalecane w przypadku budynków o wysokim

i jednoczesnym zapotrzebowaniu na ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę. Technologia ta ma już ugruntowaną pozycję i zapewnia wiele korzyści, od zwiększenia komfortu, obniżenia zużycia energii i emisji CO2 aż do znaczącego ograniczenia kosztów operacyjnych i kosztów utrzymania.

 

Geotermalne pompy ciepła – najlepsze z najlepszych

 

Geotermalne pompy ciepła stanowią najbardziej efektywne urządzenia grzewcze i chłodzące obecne dziś na rynku. Jest to spowodowane tym, że pompa  przemieszcza ciepło z jednego miejsca w drugie zamiast generować je z paliwa takiego jak ropa czy gaz ziemny.

Geotermalne pompy ciepła pobierają ciepło z ziemi, podnoszą temperaturę i przekazują je do systemu energetycznego budynku. W lecie proces ten można po prostu odwrócić. Pompa ciepła odbiera wówczas ciepło z budynku i przenosi je z powrotem do ziemi, skutecznie chłodząc budynek.

 

Redukcja emisji CO2 – realizacja zaplanowanych celów

 

Geotermalne pompy ciepła wymagają stosunkowo niewielkiej ilości energii elektrycznej do działania, co pozwala znacząco ograniczyć zarówno zużycie ropy lub gazu ziemnego,

jak i zmniejszyć emisję CO2. Jeśli masz możliwość pozyskiwnia energii elektrycznej ze źródła odnawialnego, twoja emisja dwutlenku węgla praktycznie zniknie.

Pompy ciepła do zastosowań komercyjnych

Thermia Mega

Gruntowa pompa ciepła do komercyjnych zastosowań o mocy do 1400 kW

 

  • Zmniejsz zużycie energii nawet o 80%
  • Technologia inwerterowa precyzyjnie dostosowuje pracę pompy do zapotrzebowania w czasie rzeczywistym
  • Nowy sterownik i nowoczesny kolorowy ekran dotykowy
  • Możliwość połączenia do 16 jednostek w układzie kaskadowym
  • Technologia gorącego gazu do efektywnej produkcji ciepłej wody użytkowej
  • Jedno rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej
  • Funkcja jednoczesnego ogrzewania i chłodzenia
  • Online – zdalne sterowanie pompą ciepła
  • Gotowa do współpracy z systemem zarządzania budynkiem (BMS) za pośrednictwem magistrali

 

Potrzebujesz kompleksowego rozwiązania zaspokajającego potrzeby w zakresie ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i chłodzenia obiektów komercyjnych, nie musisz szukać Thermia ma blisko 50 lat doświadczenia w technologii pomp ciepła oraz może pochwalić się długą listą instalacji i zadowolonych klientów. Napawa nas dumą fakt, że jesteśmy firmą oferującą pełen wachlarz produktów przeznaczonych na rynek pomp ciepła do zastosowań komercyjnych.

Aestus

 

Aestus

41-902 Bytom

ul.W.Kilara 4C

Poland 

Masz pytanie? Zadzwoń!

Całotygodniowe wsparcie

530 600 590