Aestus sp. z o.o. Dystrybucja oraz instalacje w oparciu o pompy ciepła Thermia Szwedzka jakość i skandynawski design. Jako jedyne źródło ciepła, pompy ciepła posiadają maksymalnie klasę energetyczną A++. Jako część zintegrowanej instalacji mogą być zaliczone nawet do klasy A+++. Natomiast żaden podgrzewacz wody (opalany olejem, gazem, czy biomasą) nie uzyskuje oceny wyższej niż A. W niektórych przypadkach może to być zaledwie klasa C lub D.

Ogrzewanie podłogowe

ciepło odczuwamy przez stopy a komfort głową

Wcześnie nauczyliśmy się zawieszać naczynie z wodą nad otwartym ogniem.

 

Wiadomo, że ciepło unosi się , dlatego najbardziej ekonomiczne jest umiejscowienie źródła ogrzewania od spodu. Promieniowanie źródła ciepła lub chłodu normalnie jest intensywniej odczuwalne przy niskich temperaturach. Dlatego, duże powierzchnie grzewcze są preferowane przed małymi i intensywnymi. Kombinacja ciepła promieniowanego i łagodnej konwekcji ciepła od spodu jest oczywiście najlepszym rozwiązaniem. W dzisiejszych czasach, niezawodny system ogrzewania podłogowego stał się możliwy dzięki rurze PE-X. Możliwość ułożenia giętkiej rury w podłodze sprawiło, że cała idea ogrzewania najbardziej zbliżonego do idealnego stała się ekonomicznie wykonalna. Każdy litr letniej wody krążący w systemie rozprowadza równomiernie ciepło.

 

Idea ogrzewania podłogowego polega na wykorzystaniu powierzchni podłogi jako źródła ciepła (płyta grzewcza) w pomieszczeniu mieszkalnym. Pod powierzchnią podłogi ułożona jest rura, w której płynie woda o temperaturze ok. 45°C, oddając ciepło poprzez powierzchnię podłogi do pomieszczenia. Maksymalna temperatura powierzchni podłogi nie przekracza 29°C, natomiast średnio w sezonie grzewczym wynosi ok. 24°C. Płyta grzewcza ułożona jest na warstwie izolacji (styropian lub wełna mineralna).

 

Do instalacji wodnego ogrzewania podłogowego stosuje się rury PEX o maksymalnej temperaturze roboczej +60°C i ciśnieniu 6 bar. Rury wykonane są z polietylenu sieciowanego PEX-a pokrytego specjalną barierą antydyfuzyjną  z tworzywa EVOH. Warstwa antydyfuzyjna w przypadku instalacji ogrzewania z tworzyw sztucznych jest niezbędna, gdyż tlen mógłby przenikać przez ścianki rur i natleniać wodę, w efekcie powodować przyspieszoną korozję stalowych elementów instalacji: kotłów, armatury, pomp itp. Rura posiada dodatkową warstwę ochronną zabezpieczającą ją przed uszkodzeniem w trakcie montażu i eksploatacji.

 

Spośród wielu rozwiązań w warunkach polskich stosuje się najczęściej dwa rodzaje konstrukcji płyty grzewczej w budownictwie jednorodzinnym:

 

 

Dla stropów betonowych: ogrzewanie jest wykonane jako betonowa płyta grzewcza o grubości ok. 6,5cm ułożona na warstwie izolacji termicznej, wzmocniona dodatkowo stalową siatką zbrojeniową. Siatka stalowa pełni tutaj funkcję zarówno wzmocnienia konstrukcji podłogi betonowej jak również umożliwia łatwe, szybkie a co najważniejsze pewne mocowanie rur ogrzewania podłogowego PEX . Takie rozwiązanie stosowane jest wszędzie tam, gdzie konstrukcja budynku umożliwia ułożenie takiego ogrzewania. Nawierzchnia konstrukcji takiej podłogi może być wykonana z materiałów wykończeniowych takich jak: ceramika, kamień naturalny, podłogi drewniane, panele podłogowe i wykładziny. Materiały te muszą posiadać wydany przez producenta odpowiedni atest dopuszczający je do stosowania w podłodze z ogrzewaniem podłogowym.

 

Dla stropów drewnianych: ogrzewanie podłogowe rozwiązane w zupełnie odmienny sposób. Rura ułożona jest w aluminiowych panelach grzejnych, przytwierdzonych za pomocą drewnianych łat do belek stropowych. Panele aluminiowe odbierają ciepło od rur i przekazują je bezpośrednio do podłogi drewnianej a te z kolei ogrzewają pomieszczenie. Pomiędzy belkami stropowymi ułożone są warstwy wełny mineralnej, spełniającej funkcję izolacji termicznej. Takie rozwiązanie jest stosowane głównie dla podłóg drewnianych i wszędzie tam gdzie nie ma możliwości wykonania podkładu betonowego. Powierzchnia podłogi może być wykonana z :płytek ceramicznych, kamienia naturalnego, paneli, parkietu, desek drewnianych, wykładziny

 

 

Ogrzewanie podłogowe jest oszczędnym sposobem ocieplania , które podnosi standart mieszkaniowy zarówno o komfort cieplny jak i wygląd.

Łatwe czyszczenie

 

• Grzejniki zbierają kurz, a sprzątanie wokół nich sprawia trudności.

 

• Ogrzewanie podłogowe jest ukryte pod podłogą, dzięki czemu sprzątanie staje się o wiele łatwiejsze.

Mniej kurzu w powietrzu

 

• Ciepłe grzejniki powodują unoszenie dużej ilości ciepłego powietrza z kratek, a kurz wędruje wraz z nim.

 

• Dzięki dużej powierzchni grzewczej ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu unosi się mniej kurzu.

Przyjemnie ciepła podłoga

 

Ogrzewanie podłogowe grzeje w sposób niezwykle przyjemny. Dzięki niemu będzie Ci zawsze ciepło w stopy, natomiast reszta ciała nie będzie przegrzana. Taką różnicę temperatur wiele osób uznaje za najbardziej relaksującą.

 

Komfort i oszczędność energii

 

• Równomiernie rozprowadzone ciepło pozwala obniżyć temperaturę pomieszczenia bez negatywnego wpływu na poziom komfortu.

 

• Każdy stopień mniej to oszczędność energii o 5%.

Oszczędność

 

• Ogrzewanie podłogowe wymaga o wiele niższej temperatury wody zasilającej niż grzejniki, gdyż posiada dużą powierzchnię grzewczą.

 

Inteligentne sterowanie wodnym ogrzewaniem podłogowym za pomocą CF2+ to klucz do komfortu

Bezprzewodowy system regulacji ogrzewania podłogowego CF 2, sterowany pilotem

 

zapewnia precyzyjną regulację temperatury, swobodę adaptacji wnętrza pomieszczenia i wysoką estetykę wykonania.

Podstawową rolą systemu CF2 jest precyzyjna regulacja temperatury w pomieszczeniu, co gwarantuje komfort i oszczędność energii , podobnie jak

stosowanie głowic termostatycznych przy tradycyjnych grzejnikach. Dodatkowe jego cechy zapewniają również wyjątkową wygodę użytkowania.

 

Jedną z bardzo użytecznych funkcji systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym CF2 jest możliwość

obsługiwania go za pomocą pilota CF-RC. Nadzorowanie pracy systemu i sterowanie nim jest

bardzo proste dzięki czytelnemu menu na dużym, ciekłokrystalicznym wyświetlaczu. Już w czasie instalacji systemu pilot pozwala na rozbudowanie funkcjonalności systemu, umożliwiając nadawanie nazw i konfigurację wszystkich pomieszczeń, w których system będzie regulował temperaturę.

 

 

Korzystając z pilota możemy również sterować temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach,

programować temperatury w strefach, aktywować obniżenie nocne i program wakacyjny. Rejestruje on także wszystkie komunikaty wysyłane przez jednostkę centralną podczas funkcjonowania systemu i umożliwia ich analizę.

Aestus

 

Aestus

41-902 Bytom

ul.W.Kilara 4C

Poland 

Masz pytanie? Zadzwoń!

Całotygodniowe wsparcie

530 600 590