Aestus sp. z o.o. Dystrybucja oraz instalacje w oparciu o pompy ciepła Thermia Szwedzka jakość i skandynawski design. Jako jedyne źródło ciepła, pompy ciepła posiadają maksymalnie klasę energetyczną A++. Jako część zintegrowanej instalacji mogą być zaliczone nawet do klasy A+++. Natomiast żaden podgrzewacz wody (opalany olejem, gazem, czy biomasą) nie uzyskuje oceny wyższej niż A. W niektórych przypadkach może to być zaledwie klasa C lub D.

O POMPACH WIEMY WSZYSTKO

Grzejemy  od 25 lat

Diplomat Optimum G3
Wyjątkowy sposób przygotowania ciepłej wody użytkowej Dzięki zastosowaniu technologii HGW (Hot Gas Water – technologia gorącego gazu) Thermia opracowała unikalną metodę przygotowania c.w.u. Jednocześnie z podgrzewaniem wody przeznaczonej do rozprowadzenia w instalacji grzewczej przygotowywana jest ciepła woda użytkowa o bardzo wysokiej temperaturze z wykorzystaniem dodatkowego wymiennika gorącego gazu. Oznacza to, że tym okresie roku, kiedy dom jest ogrzewany uzyskuje się mnóstwo ciepłej wody użytkowej po bardzo niskich kosztach. Diplomat Optimum G3 wyposażony w technologię HGW, z zabudowanym zbiornikiem c.w.u. o pojemności 180 litrów, mogą przygotować 419 litrów ciepłej wody (40°C), co pozwala nawet dziewięciu osobom korzystać z pryszniców w tym samym czasie. Więcej ciepłej wody w krótszym czasie Zbiornik c.w.u. jest wyposażony w naszą technologię TWS (Tap Water Stratification – termiczne uwarstwienie wody), dzięki czemu ciepła woda użytkowa jest przygotowywana szybciej i osiąga wyższą temperaturę niż przy zastosowaniu tradycyjnej technologii. Ponieważ gorąca woda jest mieszana z zimną w celu uzyskania temperatury użytkowej, ilość ciepłej wody użytkowej jest znacznie większa ze względu na wysoką temperaturę wyjściową. Thermia w porównaniu do innych marek pod względem przygotowywania ciepłej wody użytkowej: Thermia z technologią TWS Tradycyjny zasobnik c.w.u. Pełne nagrzanie zbiornika wody od 40°C w technologii TWS: tylko 21 min. Pełne nagrzanie zbiornika wody od 40°Cw tradycyjnej technologii: 50 min. Czas pełnego nagrzania zbiornika wody po poborze szczytowym: 21 min. Czas pełnego nagrzania zbiornika wody po poborze szczytowym: 50 min. Podgrzewanie basenu Pompę G3 można z łatwością rozszerzyć o funkcję podgrzewania basenu. Dzięki temu korzystanie z basenu jest możliwe bez względu na porę roku, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów podgrzewania go. Technologia Optimum Technologia Optimum na bieżąco monitoruje pracę instalacji grzewczej i odpowiednio dostosowuje wydajność pompy. Sterownik na bieżąco monitoruje system i w razie potrzeby automatycznie dostosowuje prędkość obrotową pomp obiegowych w celu utrzymania zadanej temperatury delta dolnego źródła i obiegu grzewczego. Pompy cyrkulacyjne klasy A z płynną regulacją prędkości obrotowej gwarantują dostosowanie ich codziennej pracy do wymagań użytkownika i panujących warunków. Dzięki temu można mieć pewność, że pompa ciepła zawsze pracuje z największą efektywnością.
Zmniejsz zużycie energii nawet o 75% Technologia Optimum zapewniająca zwiększenie rocznej wydajności Najlepsze rozwiązanie do przygotowywania ciepłej wody użytkowej (technologie TWS i HGW) Elastyczność – zastosowanie w nowych lub modernizowanych obiektach Jedno rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej Online – zdalne sterowanie pompą ciepła Niski poziom dźwięku Szwedzka jakość i skandynawski design Pompy ciepła Thermia są projektowane, testowane i produkowane w kraju o klimacie zaliczanym do najsurowszych w Europie. Szwedzkie zimy potrafią być ekstremalnie surowe. Najzimniejszym miesiącem jest zwykle luty, kiedy temperatury spadają nawet do -30°C, a nawet jeszcze niżej na północy, zaś ogrzewanie jest konieczne od września do maja. Thermia Diplomat Optimum G3 bazuje na 40 latach doświadczenia w projektowaniu i produkcji pomp ciepła i jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów firmy Thermia od 2012 roku.
Aestus

 

Aestus

41-902 Bytom

ul.W.Kilara 4C

Poland 

Masz pytanie? Zadzwoń!

Całotygodniowe wsparcie

530 600 590